Home
Awans Warty do kolejnej rundy PDF Email

W III rundzie Pucharu Polski zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1-1. Dogrywka nie przyniosła zmian.

W 58 min spotkania na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy wykorzystali błąd w obronie Warty popełniony przy stałym fragmencie gry. Strzelcem gola został Stefański. Warciarze wyrównali 8 min później, kiedy to karnego na bramkę zamienił Michał Mąka. Warto podkreślić, że od 66 graliśmy w liczebnej przewadze, gdyż za taktyczny faul w polu karnym z boiska wyleciał Dębowski. Kilka minut później Biało-Zieloni powinni wyjść na prowadzenie, ale w ostatniej chwili strzał Smolińskiego zatrzymał Tomanek. Gospodarze powinni w 90 min rozstrzygnąć losy spotkania za sprawą Rakoczego, który jednak przegrał pojedynek sam na sam z Rybką.

W serii rzutów karnych więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Andrzeja Orzeszka, którzy pewnie egzekwowali wszystkie swoje "jedenastki". Bramki kolejno zdobyli Smoliński, Adamiecki, Strojek, Zachara i Mąka. W drugiej serii rzutów karnych piłkarzy gospodarzy zatrzymał Marcin Rybka, który pewnie obronił strzał piłkarza Biało-Niebieskich.

UNIA Strzemieszyce - WARTA Zawiercie 1 - 1 (0-0) k. 4-5

Stefański 58` - Mąka 66`k

UNIA: Tomanek-Kowalczyk(46`Dębowski),Szwarga,Szczepanik,Franiel,Rakoczy,Zacharski,Bąk,Śmieciński-Niedzielski(46`Stefański),Machalski(46`Wróbel, 70`Albekier) Trener: Piotr Pierścionek

WARTA: Rybka-Strojek,Skórski,Żewła,Białkowski-Stasiewski(60` Mąka),Kubik(70`Wosik),Bajor(46`Kłosowski),Adamiecki-Smoliński-Radosz(55`Zachara). Rezerwa: Sitko,Grim,Majchrzak. Trener: Andrzej Orzeszek

sędziowali: Paweł Jurga, Piotr Żelazny, Tomasz Sęk (wszyscy KS Sosnowiec). Żółte kartki: Zacharski - Kłosowski,Adamiecki. Czerwona kartka: Dębowski-66 min.

widzów: ok. 40

Warto podkreślić, że udanie w barwach Warty zadebiutował dziś Mateusz Wosik.

Miejmy nadzieje, że dzisiejsze zwycięstwo podniesie morale naszych piłkarzy przed kolejnymi meczami ligowymi.