AKADEMIA W GRZE RAPORT 8-14 KWIETNIA

Strona główna » Aktualności » AKADEMIA W GRZE RAPORT 8-14 KWIETNIA

wielkość tekstu: A | A | A

„Akademia w grze” RAPORT 8-14 KWIETNIA

Za nami kolejne mecze drużyn Akademii.. tym razem również dużo działo się na boiskach z udziałem młodzieżowych zespołów Warty. Dwa przekonywujące zwycięstwa odniósł zespół Damiana Adamieckiego i Mikołaja Kubasika, który zwyciężył w starcia z Akademią 2012 Jaworzno oraz Zagłębiem Sosnowiec w ramach III ligi wojewódzkiej. Bardzo ciekawie było również w meczu trampkarzy C2, gdzie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale biało-zieloni w końcówce przechylili szalę na swoją korzyść, zwyciężając z APN Czeladź 5-4.

Zapraszamy na raport pomeczowy…

IV LIGA OKRĘGOWA C2
KP WARTA ZAWIERCIE  - APN GP CZELADŹ 5:4 (1:2)
Bramki:Ćwikła: x3, Szlembarski: x1, Mucha: x1

Skład: Wilski(c), Cholewka, Ciepły, Szkliniarz, Boczkala - Lusini, Zieleniec, Turlej - Szlembarski, Ćwikła, Ostrowski, zagrali również: Filipek, Krowicki, Piotrowski, Jarząbek, Mucha, Jasiówka.

Trener Bartłomiej Nędza: Mecz z APN GP Czeladź od samego początku wydawał się takim w którym zdecydują detale o finalnym wyniku. Więcej z gry w początkowej fazie miała drużyna APN-u Czeladź, ale to Warta wyszła na prowadzenie w 20 minucie meczu za sprawką Szymka Ćwikły (asystował Szlembarski). Wraz z przebiegiem meczu dochodziliśmy coraz mocniej do głosu wychodząc kilka razy spod pressingu rywala oraz angażując się w grę na połowie APN-u większą częścią drużyny. Przerwa połowa kończy się niestety wynikiem 2:1 dla gości z Czeladzi.  W drugiej części gry w ciągu 7 minut odrabiamy straty i wychodzimy na ponowne prowadzenie kolejny raz za sprawą Szymka Ćwikły (asystowali mu: Szlembarski i Zieleniec). Z każdą upływającą minutą rozkręcamy się, próbuje rozgrywać, utrzymywać się przy piłce i dzięki temu tworzymy kolejne sytuacje strzeleckie. Efektem naszych starań kolejna bramka dla nas po solowej akcji Fabiana Ostrowskiego w 58 minucie i wyłożenie piłki jak na tacy na 7 metr do Oskara Szlembarskiego, który nie zwykł się mylić w takich sytuacjach i wynik zostaje podwyższony na 4:2. W 72 minucie wydawać by się mogło, że jest po meczu, ale dwie sytuacje dla gości kończą się bramkami. Na szczęście drużyna pokazała ogromna wolę wali i charakter i tym razem w 78 minucie zadaliśmy decydujący cios za sprawą Kacpra Muchy, który pięknym strzałem sprzed pola karnego wykorzystał błąd w ustawieniu bramkarza przyjezdnych. Podsumowując, mecz mógł się podobać nie tylko z perspektywy trenera (wykonywanie założeń przedmeczowych, pokazanie woli walki, wdrażanie nowych elementów z treningów), ale także i widza ponieważ obfitował w wiele sytuacji wykreowanych przez drużyny i do samego końca trzymał w napięciu. BRAWO DRUŻYNA ZA GRĘ DO SAMEGO KOŃCA!

11.04.2024
III LIGA WOJEWÓDZKA D1
AKADMIEA 2012 JAWORZNO – KP WARTA ZAWIERCIE 1:6 (1:1)
Bramki: 4x Ciesielski, 1x Sołtysik, 1x Szczepaniak
Skład: Dworak Sz. , Szczepaniak, Kowalewski, Sołtysik, Kucharczyk, Jeż, Nędza, Szczygieł (k), Ciesielski. Grali także: Łonak, Dworak K., Baran F., Baran M., Imiela, Miśta, Gawroński

Trener Damian Adamiecki: Po 3 porażkach z rzędu, nadszedł czas na zwycięstwo. Ciężka praca w całym mikrocyklu, koncentracja i mobilizacja podczas meczu oraz dyscyplina taktyczna pozwoliła Nam na spokojnie zwycięstwo nad drużyną z Jaworzna.

13.04.2024
KP WARTA ZAWIERCIE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 4:2 (1:2)
Bramki: 2x Ciesielski, 1x Szczygieł, 1x Kowalewski
Skład: Dworak Sz., Szczepaniak, Kowalewski, Sołtysik, Kucharczyk, Gawroński, Szczygieł, Jeż, Ciesielski. Grali także: Łonak, Imiela, Papizh, Krok, Jeż, Miśta

Trener Damian Adamiecki: Dwa dni po zwycięstwie z Akademia Jaworzno zmierzyliśmy się z ówczesnym liderem rozgrywek Zagłębiem Sosnowiec.
Ciężka praca i świetna gra w meczu pozwoliła Nam zwyciężyć w tym meczu, całkowicie dominując Zagłębie w drugiej połowie meczu. Wielkie brawa dla drużyny!

10.04.2024

V LIGA OKRĘGOWA D1
KP WARTA ZAWIERCIE – UNIA ZĄBKOWICE 4:0 (1:0)

Bramki: Awdiejew x2, Spyra, Chawuła

Skład: Siejka- Bac,Trefon, Hildebrand – Chawuła, Gidański – Piedo, Awdiejew, Spyra zagrali również Olesiński, Kępski, Sobczyk.

Trener Dawid Zawrin: W drugiej kolejce moja drużna podejmowała na naszym terenie KS Unia Ząbkowice , obawiałem się tego spotkania, ponieważ przed samy meczem wypadło mi 3 podstawowych zawodników. Wiedzieliśmy że drużyna trenera Patryka Taraszkowskiego jest na dobrym poziomie i nie będzie to łatwy mecz dla nas. W 16 minucie spotkania, wynik 1:0 otworzyła Patrcja Spyra i przez długi czas  obie drużyny grały na równym poziomie ,jedna jak i druga drużyna miała sytuacje do strzelenie gola, ale w 68 minucie Adam Oleśniński podaniem prostopadłym uruchomił Denisa Awdiejewa który sfinalizował akcje i podwyższył wynik na 2:0. Czasu do końca spotkania nie zostało zbyt wiele, dlatego drużyna przyjezdnych ruszyła do odrabiania strat, podchodzili wysoko pod nasze pole karne i dzięki temu otworzyły się przestrzenie za linią obrony, która stała na naszej połowie. Dzięki temu wykorzystaliśmy sytuacje i zdobyliśmy kolejne dwa gole, a wynik spotkania zakończył się 4:0. Choć wygrywamy w tym meczu, to spotkanie nie było łatwe. Ja z mojej strony chciałbym podziękować mojej drużynie za determinację , postawę na boisku i dążenie do celu. Drużynie z Ząbkowic dziękuje za rywalizację i życzę samych sukcesów.

13.04.2024
III LIGA WOJEWÓDZKA D2
RUCH CHORZÓW S.A - KP WARTA ZAWIERCIE 10-0 (6-0)

Skład: Rok , Pasternak, Hacaś , Syrek , Cudny , Frączyk , Zagała , Zbierański, Dworak

Grali również: Kula , Zagała , Kijas , Skobiranda,Bąchor

Trener Piotr Tomsia: To był mecz do jednej bramki, drużyna gospodarzy była poza naszym zasięgiem zarówno patrząc przez pryzmat umiejętności piłkarskich jak i motorycznych ,całkowita dominacja drużyny Ruchu w tym meczu, ten mecz pokazał nam ile jeszcze pracy przed nami .

12.04.2024
V LIGA OKRĘGOWA D2
KP WARTA ZAWIERCIE – TĘCZA BŁĘDÓW 12:0 (6:0)
bramki: Kawałek x4, WilskiX2, Tomala x2, Zagała x1, Brodzik x1, Mucha x1, Kijas x1
skład: Szczygieł, Kijas, Brodzik, Langner, Piedo, Skóra, Kawałek, Zagała, Mucha, Baran, Tomala, Wilski, Radosz, Kołodziejczyk, Strugacz, Kania.

Trener Damian Sołtysik: Kolejny mecz ligowy rozgrywaliśmy na własnym obiekcie z drużyną Tęczy Błędów. Przez całe spotkanie mecz był pod naszą kontrolą i toczył się praktycznie do jednej bramki. Cieszy duża skuteczność zawodników oraz mimo wysokiego wyniku stosowanie się do zaleceń trenera. Zadowalające jest że w dwóch meczach ligowych straciliśmy tylko jedną bramkę. Przed nami kolejny tydzień treningów gdzie będziemy nadal pracować nad poprawą naszych umiejętności i założeń taktycznych.

13.04.2024

IV LIGA OKRĘGOWA E1

AKADEMIA SPORTU WOJKOWICE - KP WARTA ZAWIERCIE X:X

bramki:  Gawełek x2, Imiela x4, Szlachcic

skład: Tsytsora, Michalik, Szkoda, Karczewski, Imiela, Gawełek,

Przygodziński (c), zagrali również Piotrowski, Szlachcic, Jagieła, Kurzak.

Trener Tomasz Przygodziński: W 2 kolejce mieliśmy wyjazd do Wojkowic . Od początku meczu narzuciliśmy nasz styl gry co pozwoliło na szybkie zdobycie bramki. Zrealizowaliśmy powyżej 60 % założeń na mecz co przełożyło się na wynik końcowy. Wygrywaliśmy zdecydowaną większość pojedynków  w ofensywie i defensywie. W pressingu średnim zagęściliśmy środek boiska co pozwoliło na szybki odbiór piłki i przejście do fazy atakowania. Dobrze reagowaliśmy po stracie piłki, graliśmy agresywnie i szybko odbudowywaliśmy ustawienie. Cieszy to , że graliśmy przez cały mecz odpowiedzialnie i realizowaliśmy wyznaczone nam zadnia. Brawo drużyna.

13.04.2024

V LIGA OKRĘGOWA E1

KP WARTA ZAWIERCIE – UKS FOOTBALL ACADEMY ZAWIERCIE X:X

bramka: Łoźny

Skład: Borówka, Dąbrowa, Kubiczek, Łoźny, Moskwa, Niklasińska, Starszyk, Górecki, Bujak, Walczyk

Trener Dominik Chmielewski: W ubiegłą sobotę rozegraliśmy kolejne spotkanie, a naszym rywalem był UKS Football Academy. Drużyna przeciwna od początku spotkania atakowała nas wysoko przez co mieliśmy problemy z otwarciem gry i skonstruowaniem składnej akcji. Nasza gra w dużej mierze opierała się na defensywie, a z każdą minutą było coraz ciężej. Ten mecz pokazał nam na które elementy mamy zwrócić szczególną uwagę w przyszłym mikrocyklu. Gratulujemy dobrego występu drużynie przeciwnej i pracujemy dalej.

W związku z wytycznymi PZPN nie publikujemy wyników meczów kategorii Orlik i młodsi.

czytano: 24 razy

autor: wartazawiercie.pl

data dodania: 2024-04-16 13:26:54