Warta Zawiercie

Wygrana Warty w Łaziskach Górnych

Strona główna » Aktualności » Wygrana Warty w Łaziskach Górnych

wielkość tekstu: A | A | A

W sobotę 16 października pierwsza drużyna pokonała na wyjeździe drużynę Polonia Łaziska Górne 1-3. Bramki dla zespołu z Zawiercia strzelili: Italo Santana Ferreira, Neison Antunes Pereira i Jakub Kulig.

Polonia Łaziska Górne – WARTA ZAWIERCIE 1-3 (1-0)
1 min. 1-0
49 min. 1-1 Italo Santana (asysta Neison Pereira)
65 min. czerwona kartka Polonia
68 min. 1-2 Neison Pereira (asysta Adamiecki)
72 min. 1-3 Kulig (asysta Adamiecki)

Skład: Będkowski – Chmielewski, Italo Santana, Klama, Kamiński – Gajecki, Neison Pereira(75.Maszczyk), Bartusiak(90.Gurawski) – Adamiecki(85. Gwóźdź), Mąka, Kulig(80.Augustyn)

Trener Mateusz Mańdok po wygranym meczu powiedział: "Po raz kolejny mogę podsumować nasz występ słowami: nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz. Pierwsza połowa słaba w naszym wykonaniu. Tracimy (znowu) gola w pierwszej akcji meczu i wkrada się lekka nerwowość w poczynania moich zawodników. Nie rzucamy się jednak na rywala, tylko realizujemy przedmeczowe założenia. Z perspektywy czasu, dobra decyzja, bo przy naszej dyspozycji z tej części spotkania, mogłoby się to dla nas źle skończyć. Przetrwaliśmy ten czas z pomocą szczęścia, bo dwa razy uratowała nas poprzeczka i raz świetna interwencja Bartka. W drugiej połowie zagraliśmy „wyżej” i szybko, bo w 49 min. doprowadzamy do wyrównania. Gola po stałym fragmencie gry strzelił niezawodny w tym elemencie Italo. Nasza przewaga rosła i w 65 minucie wychodzącego na czystą pozycję Asę, sfaulował rywal, za co obejrzał czerwoną kartkę. Byliśmy skoncentrowani, wiedząc z autopsji, że gra w przewadze wcale nie musi być bonusem. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dzięki mądrej grze szybko wykorzystaliśmy grę przeciwko osłabionemu liczbowo rywalowi. Swoje okazje wykorzystali Neison oraz Kuba i mogliśmy skupić się na obronie korzystnego wyniku. Brawo zespół!"

czytano: 413 razy

autor: wartazawiercie.pl

data dodania: 2021-10-19 13:52:32