Klub Piłkarski Warta Zawiercie

WARTA

Warta Zawiercie

AKADEMIA W GRZE ... raport

Strona główna » Aktualności » AKADEMIA W GRZE ... raport

wielkość tekstu: A | A | A

AKADEMIA W GRZE ... raport
W minionym tygodniu wszystkie nasze zespoły wznowiły rozgrywki ligowe. Festiwal strzelecki urządziła sobie drużyna trampkarzy, z kolei podopieczni Piotra Tomsi i Bartka Nędzy z młodzika młodszego zafundowali zgromadzonym kibicom prawdziwy horror, gdyż na 2 minuty przed końcem przegrywali z dobrze dysponowaną Szczakowianką Jaworzno 2 bramkami, by ostatecznie wygrać 5-4! Niestety Zespół prowadzony przez Damiana Adamieckiego i Mikołaja Kubasika musiał przełknąć gorycz porażki ulegając w ramach III ligi Wojewódzkiej Orlikowi Ruda Śląska 2-3. jednakże jesteśmy pewni, że dobra praca, którą zawodnicy wykonują na treningach wkrótce przyniesie efekt. Poniżej przedstawiamy raport pomeczowy ze spotkań Akademii Warty Zawiercie:

07.04.2024
IV LIGA OKRĘGOWA C2
Warta Zawiercie  - JSP Szczakowianka Jaworzno 17:2 (5:0)
bramki: Ćwikła x7, Szlembarski x5, Ostrowski x2, Piotrowski x1, Boczkala x1, Mucha x1
skład: Wilski(c), Cholewka, Ciepły, Szkliniarz, Boczkala - Lusini, Zieleniec, Turlej - Szlembarski, Ćwikła, Ostrowski, zagrali również: Filipek, Krowicki, Trela, Piotrowski, Jarząbek, Mucha, Jasiówka.

Trener Bartłomiej Nędza: Pierwszy mecz w w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 rozegraliśmy z JSP Szczakowianką Jaworzno. Podczas spotkania zawodnicy starali się wdrożyć elementy ćwiczone w tygodniu i było widać już ślady tych aspektów podczas gry, a także co cieszy, ogólny postęp w rozumieniu nowego systemu gry. Cieszą zdobyte bramki po ćwiczonych elementach, atrakcyjny dla oka ofensywny styl gry oraz duża chęć do podwyższania rezultatu podczas całego meczu pomimo osiągniętego dość szybko korzystnego rezultatu meczu.. Spotkanie drugiej kolejki rozegramy w środę 10 kwietnia o 17:30 z drużyną APN Czeladź.

02.04.2024
III LIGA WOJEWÓDZKA D1
Warta Zawiercie Orlik Ruda Śląska 2:3 (0:1)
bramki:  Kamil Szczygieł x1, Kacper Dworak x1
skład: Sz.Dworak, Kowalewski, Sołtysik, Kucharczak, Szczygieł (c), Nędza, Jeż, Słowiński, Ciesielski, zagrali również: Łonak, Frączyk, K.Dworak, Gawroński, Majewska, Baran, Imiela

Trener Damian Adamiecki: Spotkanie z Orlik Ruda Śląska to mecz w którym mogło się zdarzyć wszystko przez warunki pogodowe (mocno zalane boisko), które wpływały na płynność gry i konstruowanie akcji.
Niestety mimo przewagi w meczu i wielu niewykorzystanych sytuacji to przeciwnicy po stałych fragmentach gry zapewniają sobie 3 pkt.Trenujemy i walczymy dalej, w drużynie jest duży potencjał i chęć zwycięstw.

04.04.2024
V LIGA OKRĘGOWA D1
Warta Zawiercie - RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza 3:2 (2:2)
bramki: Spyra, Awdiejew, Gidański
skład: Siejka, Bogdał, Iciaszek, Hildebrand, Chawuła, Spyra, Gidański, Awdiejew, Piedo, zagrali również: Trefon, Olesiński, Kępski, Sobczyk, Bac.

Trener Dawid Zawrin:

07.04.2024
III LIGA WOJEWÓDZKA D2
Warta Zawiercie - Szczakowianka Jaworzno 5:4 (2:2)
bramki :  Frączyk ,Gawroński, Pasternak, Dworak x2
skład: Rok , Pasternak, Hacaś , Syrek , Gawroński, Frączyk , Zagała , Bąchor , Dworak zagrali również: Kula , Cudny

Trener Piotr Tomsia: To był pokaz woli walki , determinacji i  charakteru z naszej strony jak pomimo niekorzystnego wyniku trzeba wierzyć w swoje umiejętności do samego końca meczu , mimo że 2 minuty do końca meczu przegrywaliśmy 2 bramkami zdołaliśmy odwrócić losy meczu i zakończyć go zwycięsko. Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu na tle silnego przeciwnika , realizowaliśmy swoje założenia nad którymi pracujemy w poszczególnych mikrocyklach , były dobre otwarcia gry , budowanie gry ze zmianą kierunku , gra w trójkacie oraz także finalizacja na dużym procencie skuteczności a wszystko to pod dużą presją przeciwnika co powoduje progress w rozwoju każdego zawodnika.
Brawo DRUŻYNA!

05.04.2024
V LIGA OKRĘGOWA D2
Salos Dąbrowa Górnicza - Warta Zawiercie 1-2
bramki: Mucha, Cudak
skład: Szczygieł, Cudak, Brodzik, Langer, Piedo, Skóra, Skrobiranda, Kawałek, Mucha, zagrali również Kania, Owcarz, Olmiński, Radosz, Rasmus, Kołodziejczyk, Tomala

Trener Damian Sołtysik: Zawodnicy rozgrywali swój pierwszy mecz ligowy na trudnym terenie w Dąbrowie Górniczej gdzie rozegrali  dobre spotkanie pod kątem założeń taktycznych. Przez większość spotkania nie pozwalali przeciwnikowi na wyprowadzanie piłki stosując wysoki pressing na połowie przeciwnika, czego wynikiem były zdobyte 2 bramki. Drużyna miała za zadanie przede wszystkim próbować otwierać grę od swojej bramki przez zawodników 4,5 lub 6, a następnie w boczne sektory do szeroko ustawionych zawodników 7,11. Zawodnicy stworzyli bardzo dużo sytuacji lecz mieli problem z wykończeniem akcji . Duże zaangażowanie i ogromna radość po zwycięstwie napawa optymizmem przed kolejnymi treningami i meczami ligowymi.

06.04.2024
IV LIGA OKRĘGOWA E1
Warta Zawiercie - UKS Jedynka Łazy X:X
bramki:  Gawełek x2, Szlachcic, Karczewski
skład: Tsytsora, Michalik, Popiół, Karczewski (c), Imiela, Gawełek, Przygodziński, zagrali również Piotrowski, Szlachcic, Jagieła, Kurzak.

Trener Tomasz Przygodziński: Na inaugurację sezonu IV ligi okręgowej E1 Orlik podejmowaliśmy drużynę UKS Jedynka Łazy.W dzisiejszym meczu występował problem z otwarciem gry od bramki, popełniliśmy w tym elemencie zbyt dużą ilość błędów. W ofensywie wygrywaliśmy dużą ilość pojedynków 1x1 ale mieliśmy problem z finalizacją. Dobrze wyglądaliśmy w pressingu wysokim co przekładało się na sytuacje bramkowe, natomiast w średnim nie zachowaliśmy odpowiednich odległości pomiędzy zawodnikami. Mecz obfitował w dużą ilość sytuacji bramkowych po obu stronach


06.04.2024
V LIGA OKRĘGOWA E1
Fundacja Jura Sport Team Zawiercie - KP Warta Zawiercie X:X
bramki: Łoźny, Niklasińska x2
skład: Bedrijczuk, Borówka, Dąbrowa, Kubiczek, Łoźny, Miąsko, Moskwa, Niklasińska, Okamfer, Paduch, Resiak, Starszyk, Wilcząb, Kuźniak, Górecki

Trener Dominik Chmielewski: Nasza drużyna w ubiegłą sobotę rozpoczęła pierwsze ligowe zmagania. Przeciwnikiem była drużyna Jury, która jest dobrze zorganizowanym zespołem i posiada kilka indywidualności. Od początku spotkania rywal wysoko atakował przez co my byliśmy zmuszeni do defensywy i gry całym zespołem pod własnym polem karnym. Do momentu straty pierwszej bramki pokazywaliśmy duże zaangażowanie. Niestety, po stracie pierwszej bramki morale drużyny spadły, pojawiła się nerwowość w działaniach i zachowaniach w poszczególnych sytuacjach meczowych. Napewno jest wiele rzeczy do poprawy, ale bramki które zdobyliśmy zasługują na uznanie i napawają optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.


Uwaga: W związku z wytycznymi PZPN nie publikujemy wyników meczów kategorii Orlik i młodsi.

czytano: 43 razy

autor: wartazawiercie.pl

data dodania: 2024-04-09 13:40:58

Sponsorzy

Adres

Klub Piłkarski Warta Zawiercie

ul. Moniuszki 10

42-400 Zawiercie

NIP: 6492297746

REGON: 243025256

 

KONTAKT

tel: +48 518 585 645
e-mail: klub@wartazawiercie.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna