Home
statystyczne podsumowanie jesieni PDF Email
Wpisany przez Michał Kałuża   
niedziela, 30 grudnia 2018 21:22

Podsumowujemy naszą jesień...

 

 

W rundzie jesiennej sezonu 2018/19 w barwach naszej drużyny wystąpiło 21 zawodników. Żaden z naszych zawodników nie zagrał pełnych 15. spotkań ligowych, najbliżsi tego był Mateusz Wawoczny, któremu brakło 7 minut oraz dwaj stoperzy Marcin Drzymont i Adrian Marek (14 pełnych spotkań). Warto podkreślić, że obu zawodników wyeliminowała kontuzja, a nie nadmiar żółtych kartek.

Podopieczni Sebastiana Stemplewskiego w rozgrywkach ligowych po rundzie jesiennej zajęli czwarte miejsce ze stratą 6 punktów do lidera, którym jest zespół bytomskiej Polonii. Na 29 zdobytych punktów złożyło się 8 zwycięstw i 5 remisów. Dwukrotnie Biało-Zieloni schodzili z boiska jako pokonani. Lepszymi okazały się drużyny Rakowa II Częstochowa i Szombierek Bytom. Mimo tych porażek nasza defensywa okazała się najlepszą w rundzie jesiennej.

Ośmiokrotnie nasza defensywa zagrała na "zero" z tyłu. Z 12 straconych bramek 1/3 strzelili nam "ligowcy" spod Jasnej Góry.

Nasza ofensywa zdobyła 29 bramek, z czego 7 padło z rzutów karnych. 17 bramek zdobyliśmy w pierwszych trzech kwadransach, a tylko jedna bramka została zdobyta w ostatnim kwadransie.

Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli:

Jacek Jarnot 11, Marcin Smarzyński 8, Mateusz Wawoczny 4, Damian Adamiecki i Adrian Marek po 2 oraz Marcin Drzymont i Fabian Klama po 1

Nasi piłkarze obejrzeli 35 żółtych kartek i żadnej bezpośredniej czerwonej. Jedyną czerwoną kartkę otrzymał Marcin Smarzyński w meczu z UNIĄ Kosztowy, łapiąc dwa napomnienia w przeciągu 30 minut.

Żółte kartki:

7 - Marcin Smarzyński, 4 - Patryk Bartusiak, 3 - Jan Janosz, Jacek Jarnot, Adrian Marek, Dawid Wrona, 2 - Damian Adamiecki, Marcin Drzymont, Wojciech Jamróz, Fabian Klama, 1 - Patryk Grim, Michał Mąka, Sebastian Radosz, Mateusz Wawoczny

Równie dobrze, jak na ligowych boiskach Warciarze grali w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie trzeci raz z rzędu dotarli do finału pokonując po drodze PRZEMSZĘ Okradzionów, RKS Grodziec i GÓRNIK Wojkowice. W rozgrywkach tych zdobyliśmy 7 bramek (Jarnot 2, Janosz, Mąka, Smarzyński i Wawoczny po 1; samobójcza), a straciliśmy 3. W bramce w rozgrywkach pucharowych bronił Mateusz Harkawy.

 

Miejmy nadzieję, że runda wiosenna będzie równie udana co zakończona jesień i Nasi piłkarze dają Nam dużo powodów do radości.

Do zobaczenia na ligowych boiskach już 16 marca 2019 r., kiedy to będziemy gościć zespół Gwarka Ornontowice.

 

 

Copyright by Klub Piłkarski Warta Zawiercie - 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone dla KP Warta Zawiercie i serwisów pokrewnych