Klub Piłkarski Warta Zawiercie

WARTA

Warta Zawiercie

Bartosz Kubisa trenerem drużyny kobiet

Strona główna » Aktualności » Bartosz Kubisa trenerem drużyny kobiet

wielkość tekstu: A | A | A

Bartosz Kubisa to trener z licencją UEFA A, który od dwóch lat pracuje przy piłce kobiecej. Zaczynał w klubie Czarni Sosnowiec jako trener U15 CLJ. Z tą grupą zawodniczek w marcu w Poznaniu zdobył Mistrzostwo Polski w futsalu. Wcześniej przez kilka lat w piłce męskiej trenował drużyny czwartoligowe z naszego regionu oraz drużyny młodzieżowe.
 
Agnieszka Seweryn: Czy możemy spodziewać się nowego pomysłu na budowanie drużyny i grę Warcianek zaczerpniętego z Pana wcześniejszego doświadczenia?
Bartosz Kubisa: Każdy trener w większym lub mniejszym stopniu pracuje z drużyną według swojego pomysłu. Jaki on będzie w przypadku tego zespołu pokaże dopiero zimowy okres przygotowawczy. W tym okresie będzie dużo więcej czasu żeby popracować jak to się mówi nad własnym stylem. Co do budowania zespołu to w pierwszej kolejności liczę na stworzenie warunków, które pozwolą na prowadzenie jednostek treningowych z odpowiednią liczbą zawodniczek. Bez pracy na treningach nie będzie żadnego efektu pracy zarówno mojej jak i zawodniczek.
 
AS: Jaka jest Pana wizja kobiecej drużyny Warty?
BK: To trudne pytanie bo IV liga jest ligą bardzo amatorską. Patrząc po zespołach zgłoszonych do tego sezonu powoli się to zmienia, jednak żeby osiągnąć poziom wyższy trzeba zmienić podejście w klubie do pionu kobiet. Jeśli tutaj zajdą zmiany to możemy mówić o próbie budowaniu zespołu zdolnego sportowo grać o ligę centralną.
 
AS: Jaki ma Pan plan na budowanie silnej kobiecej kadry zawierciańskiego Klubu?
BK: Nie ma lepszej reklamy jak opinia samych zawodniczek o klubie czy trenerze, która idzie w świat. Jeśli tak jak mówiłem wcześniej, zajdą odpowiednie zmiany to wtedy będziemy mogli sobie pozwolić na ściąganie zawodniczek o poziomie sportowym, który da gwarancje gry o ligę centralną. Na ten moment dzięki umowie partnerskiej z klubem Czarni Sosnowiec, kadra zostanie uzupełniona o 6-7 zawodniczek, z którymi pracowałem w Sosnowcu. Liczę na to, że w przyszłości jeszcze kilka twarzy dołączy do nas z tego klubu.
 
AS: Jakie stawia Pan przed sobą i zawodniczkami Warty cele w nadchodzącym sezonie?
BK: Cel nadrzędny to zbudowanie stabilnej kadry, dzięki której rozegramy pełny sezon i która będzie wyjściowym projektem do tworzenia drużyny na kolejny sezon. Jesienią chciałbym się skupić na indywidualnych zadaniach zawodniczek. W okresie zimowym popracujemy jako formacja i drużyna, co przy większej ilości meczy kontrolnych powinno przynieść efekty w rundzie wiosennej.
 
AS: Przed nami pierwszy sparing, pierwszy sprawdzian dla zawodniczek i drużyny. Jak wygląda na ten moment przygotowanie drużyny do tego spotkania?
BK: W sobotę 20 sierpnia planuję, że zagramy pierwszy mecz kontrolny z drużyną SKRY Częstochowa U15. Tym meczem zawodniczki mają mi się przedstawić sportowo, więc tu one bardziej się muszą przygotować do tego spotkania. Będę miał dzięki temu już jakiś obraz i materiał do dalszej współpracy.
 
AS: Za nami także pierwsze treningi. Ruszyły przygotowania do jesiennej rundy sezonu piłkarskiego 2022/2023. Jak ocenia Pan poziom gry zawodniczek? Co jest słabą, a co mocną stroną zespołu? Jakie etapy przygotowawcze wdraża Pan podczas treningów, aby jak najlepiej przygotować Panie do startu w lidze?
BK: Jeśli chodzi o ocenę mocnych i słabych stron oraz poziomu drużyny zostawię to na przyszłość. Za mało czasu mieliśmy do tej pory żeby stawiać takie tezy. Jeśli chodzi o pracę, na której się teraz skupimy to przede wszystkim czucie piłki i reakcja w momencie posiadania i straty piłki. W aspekcie motorycznym pracujemy nad bazą tlenową.
 
AS: Kiedy i gdzie zawodniczki zainaugurują nowy sezon? Czego mogą spodziewać się kibice podczas pierwszego meczu ligowego?
BK: Liga planowo staruje 28 sierpnia, ale ponieważ w lidze na ten moment jest 9 zespołów Warta w pierwszej kolejce ma pauzę. Pierwszy mecz rozegramy 4 września z zespołem Górnika II Zabrze. Domowe spotkanie rozegramy 11 września z zespołem MTS Knurów choć już 23 sierpnia odbędzie się mecz PP z trzecioligowym Górnikiem Zabrze. To spotkanie będzie można zobaczyć na naszym boisku. Postaramy się, aby kibice zobaczyli dobre widowisko sportowe w wykonaniu drużyny kobiet. Liczę na to, że dziewczyny włożą w spotkania maksimum swoich umiejętności piłkarskich.
 
AS: Bardzo dziękuję.
BK: Dziękuję.

czytano: 605 razy

autor: wartazawiercie.pl

data dodania: 2022-08-16 18:53:21

Sponsorzy

Adres

Klub Piłkarski Warta Zawiercie

ul. Moniuszki 10

42-400 Zawiercie

NIP: 6492297746

REGON: 243025256

 

KONTAKT

tel: +48 518 585 645
e-mail: klub@wartazawiercie.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna