Klub Piłkarski Warta Zawiercie

WARTA

Warta Zawiercie

Trener roku 1977 odwiedził Wartę

Strona główna » Aktualności » Trener roku 1977 odwiedził Wartę

wielkość tekstu: A | A | A

W minionych dniach biuro KP Warta Zawiercie odwiedził nie kto inny jak Bogusław Hajdas, były piłkarz i trener zawierciańskiego klubu, o którym można powiedzieć, że współtworzył już ponad 100-letnią historię zawierciańskiej piłki nożnej.

W okresie gdy Bogusław Hajdas grał w Warcie sportowe czasopisma pisały o Warcie i jej zawodnikach: "Gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo. Przewyższali stalowców kulturą gry i byli bardziej zdecydowani w sytuacjach podbramkowych. W drużynie Warty szczególnie dobrze zagrali: Wierzbiński, Sałecki, Masłowski i Hajdas".

W innej publikacji czytamy: "Trudno opisać entuzjazm widowni, gdy kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu gry Kozioł zdobył dla gospodarzy prowadzenie. Dokładnie mierzona z rzutu wolnego piłka trafiła Wspaniałego w ramię i zmieniając kierunek przeleciała nad interweniującym Dziurowiczem. Sukces ten zdopingował III-ligowców do maksimum wysiłku. Narzucili oni szybkie tempo pragnąc za wszelką cenę zdobyć drugą bramkę. Chaotycznie grająca defensywa Stali z największym trudem dawała sobie radę z szybkimi napastnikami Warty popełniając wiele szkodliwych błędów".

Wizyta Bogusława Hajdasa związana była w obchodami 100-lecia działalności KP Warta Zawiercie, które Warta obchodziła w listopadzie 2021 roku. Niestety trener roku 1977 ze względów osobistych nie mógł uczestniczyć w ubiegłorocznej uroczystości. Piłkarska społeczność Zawiercia bardzo dziękuje Bogusławowi Hajdasowi za pamiątki, które trafiły do klubu, życzliwość oraz cenne wspomnienia o historii klubu z tradycjami.

czytano: 438 razy

autor: wartazawiercie.pl

data dodania: 2022-05-30 19:38:42

Sponsorzy

Adres

Klub Piłkarski Warta Zawiercie

ul. Moniuszki 10

42-400 Zawiercie

NIP: 6492297746

REGON: 243025256

 

KONTAKT

tel: +48 518 585 645
e-mail: klub@wartazawiercie.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna