Klub Piłkarski Warta Zawiercie

WARTA

Warta Zawiercie

250 tys. dla Warty

Strona główna » Aktualności » 250 tys. dla Warty

wielkość tekstu: A | A | A

Klub Piłkarski Warta Zawiercie otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Zawierciu. To kwota 250 tys. zł, która zostanie przeznaczona na dalszy rozwój klubu w tym m.in. Akademii. W tym roku w puli środków na rozwój sportu w mieście znalazła się kwota 1,2 mln zł.

„Bardzo dziękujemy, że samorząd Miasta Zawiercie po raz kolejny docenił naszą działalność, a komisja konkursowa oceniła pozytywnie działalność klubu mającą na celu pracę z dziećmi i młodzieżą w zakresie piłki nożnej oraz szkolenie zawodników i kadry trenerskiej. Obiecujemy dołożyć starań, aby w bieżącym roku dostarczyć zarówno mieszkańcom miasta jak i kibicom piłkarskim wielu sportowych emocji. Zapewniam, że nadchodzący rok będzie pełen niespodzianek sportowych” – podkreśla prezes Warty Sebastian Mularczyk.

W ramach Klubu funkcjonuje obecnie czwartoligowa drużyna mężczyzn, czwartoligowa drużyna kobiet, 9 drużyn Akademii, a od sierpnia 2021 r. rozpoczęła działalność drużyna rezerw Warty. Siłą klubu są ludzie z pomysłami, a głównym ich celem jest zbudowanie największej Akademii w regionie i osiągniecie jak najlepszych wyników przez zespoły czwartoligowe. Aby zrealizować zaplanowane pomysły Warta stawia na rozwój kadry trenerskiej, szkolenie dzieci i młodzieży oraz doposażenie drużyn. To właśnie umiejętności i osiągnięcia wszystkich zawodników, a szczególnie tych najmłodszych budują wizerunek Klubu, który w minionym roku 2021 obchodził  100-lecie swojej działalności.

„W 2022 rok weszliśmy z nowymi pomysłami oraz celami. W przypadku drużyny mężczyzn jest to utrzymanie jednej z najwyższych pozycji w tabeli wyników, mówiąc o drużynie kobiet realizacja planu zbudowania silnej żeńskiej piłkarskiej grupy. W tym celu w szeregach Warty powstaje drużyna dziewczynek, trwa również nabór zawodników do młodszych drużyn. Warto podkreślić, że od 15 lutego rozpocznie funkcjonowanie biuro Warty, które mieści się na ul. Moniuszki 10, do odwiedzenia którego już dzisiaj serdecznie zapraszamy” – dodaje Sebastian Mularczyk.

czytano: 321 razy

autor: wartazawiercie.pl

data dodania: 2022-02-10 06:11:27

Sponsorzy

Adres

Klub Piłkarski Warta Zawiercie

ul. Moniuszki 10

42-400 Zawiercie

NIP: 6492297746

REGON: 243025256

 

KONTAKT

tel: +48 518 585 645
e-mail: klub@wartazawiercie.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna