18 stycznia prezes KP Warta Zawiercie Sebastian Mularczyk podpisał umowę współpracy z Piotrem Tomsią, trenerem z licencją UEFA A, który dołączył do sztabu szkoleniowego Akademii KP Warta Zawiercie. Piotr Tomsia będzie odpowiadał za szkolenie rocznika 2008. W sztabie szkoleniowym pozostaje Michał Niedzielski.
Piotr Tomsia jest trenerem z licencją UEFA A, który swoje doświadczenie trenerskie zdobywał przez ostatnie 10 lat w Zagłębiu Sosnowiec. To tutaj Piotr Tomsia szkolił grupy młodzieżowe na poziomie I ligi wojewódzkiej. Wcześniej pracował także w RKS Grodziec oraz ZEW Kazimierz.
„Dokładamy starań, aby Akademia KP Warta Zawiercie nieustannie rozwijała się. Jedną z pierwszych informacji jest uważam rewelacyjna wiadomość, że od 18 stycznia do sztabu trenerskiego Warty dołączył Piotr Tomsia. To doświadczony i ceniony w piłkarskim środowisku trener, który z pewnością wniesie dużo do zespołu od strony sportowej, ale też i mentalnej. Cieszę się bardzo, że udało nam się porozumieć i trener z tak bogatym CV pomoże nam rozwijać Akademię” – powiedział Sebastian Mularczyk, prezes KP Warta Zawiercie.