Klub Piłkarski Warta Zawiercie

WARTA

Warta Zawiercie

Wygrana kobiet

Strona główna » Aktualności » Wygrana kobiet

wielkość tekstu: A | A | A

11 maja w mecz o godz. 18:00 na stadionie w Świętochłowicach odbył się mecz piłki nożnej w ramach IV Ligi Śląskiej Kobiet. Naprzeciw siebie stanęły drużyny:  Tygryski Świętochłowice i KP Warta Zawiercie. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Zawiercia 1:4. Bramki dla Warty strzeliły: Nikola Piechota (3) i Maja Gałecka.

„Obie drużyny stworzyły dobre widowisko. Mecz dobrze się oglądało, pomimo trudnych warunków pogodowych. Praktycznie całe spotkanie było pod naszą kontrolą, może za wyjątkiem pierwszych 10 minut drugiej połowy gdzie straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Graliśmy tą piłkę którą chcemy grać. Dziewczyny zagrały bardzo dobrze indywidualnie, ale najważniejsze że jako drużyna prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Bardzo się cieszę że dziewczyny, które weszły na boisko w drugiej połowie dały dobra zmianę. Wielkie gratulacje dla drużyny za ten wynik bo przeciwnik zagrał dobry mecz. Przed nami jeszcze dużo pracy ale na pewno po takim meczu dziewczyny uwierzą w siebie i będziemy się rozwijali jako zespół” – podkreśla trener Sebastian Mularczyk.

Mecz w Świętochłowicach był drugim spotkaniem rundy rewanżowej, która rozpoczęła się 2 maja meczem w Knurowie. I o ile wejście w rundę nie należało do udanych to spotkanie w Świętochłowicach pokazało doskonałe przygotowanie zawodniczek oraz ogromną motywację do walki o każdą piłkę.

„Wczorajszy mecz był dla nas kolejnym wyzwaniem i kolejną szansą na udowodnienie tego, że zeszła runda była dla nas trudnym początkiem. Ciągła walka i determinacja doprowadziła nas nareszcie do zwycięstwa. Wyciągnęłyśmy wnioski z minionych meczów i pokazałyśmy jak na prawdę umiemy grać mimo, że łatwo nie było, a wysoka temperatura dawała w kość.  Podsumowując nie odpuszczamy i walczymy dalej” – mówi kapitan drużyny Maja Gałecka.

„Jestem dumna z dziewczyn za postawę oraz charakter jaki pokazałyśmy na boisku. Spełniłyśmy prawie wszystkie założenia, które sobie wyznaczyliśmy i pokazałyśmy, że też potrafimy grać w piłkę” – dodaje Nikola Piechota, zawodniczka, która strzeliła trzy bramki dla drużyny kobiet KP Warta Zawiercie.

czytano: 364 razy

autor: wartazawiercie.pl

data dodania: 2021-05-12 12:20:48

Sponsorzy

Adres

Klub Piłkarski Warta Zawiercie

ul. Moniuszki 10

42-400 Zawiercie

NIP: 6492297746

REGON: 243025256

 

KONTAKT

tel: +48 518 585 645
e-mail: klub@wartazawiercie.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna