Klub Piłkarski Warta Zawiercie

WARTA

Warta Zawiercie

Akademia Warty rozpoczęła współpracę z UKS Football Academy

Strona główna » Aktualności » Akademia Warty rozpoczęła współpracę z UKS Football Academy

wielkość tekstu: A | A | A

Podczas oficjalnej części otwierającej Turniej Mikołajkowy Warta Cup Zawiercie 2020 nastąpiło podpisanie dwóch umów, które z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju Akademii KP Warta Zawiercie. Bardzo ważnym dokumentem podpisanym podczas Turnieju Mikołajkowego przez Michała Niedzielskiego, prezesa UKS Football Academy w Zawierciu oraz Dawida Zawrina, prezesa KP Warta Zawiercie jest umowa współpracy pomiędzy dwoma największymi Akademiami Piłkarskimi w Zawierciu. Wspólne działania obu Akademii z pewnością przyczynią się do rozwoju piłki nożnej w Zawierciu.

„Każdemu z nas leży na sercu dobro zawierciańskiej piłki nożnej stąd decyzja o podpisaniu umowy. Chcielibyśmy za kilka lat widzieć naszych wychowanków w składzie pierwszego zespołu seniorów, a tylko idąc tą samą drogą i krok po kroku realizując plany rozwoju zawierciańskiej piłki nożnej możemy do tego dojść. Jednocząc się stwarzamy idealne warunki dla podniesienia poziomu sportowego i organizacyjnego naszych klubów, a przecież właśnie na rozwoju każdemu z nas zależy” – podkreśla Michał Niedzielski, prezes UKS Football Academy w Zawierciu.

„Od dawna prowadziliśmy rozmowy na temat współpracy, omawialiśmy różne jej formy, które byłyby rozwojowe zarówno dla jednej jak i drugiej Akademii. W ostatnich miesiącach wypracowaliśmy taką formę współpracy, która będzie rozwojowa nie tylko dla klubów sportowych, ale przede wszystkim przyniesie korzyść najmłodszym zawodnikom, którzy odbywają szkolenie w Akademiach” – mówi Dawid Zawrin, prezes KP Warta Zawiercie. „Dzieci i młodzież stanowią priorytet zarządu KP Warta Zawiercie. Z miesiąca na miesiąc dokładamy starań, aby udoskonalać szkolenie najmłodszych zawodników piłki nożnej i podnosić ich umiejętności sportowe oraz sprawność fizyczną. To nie jest łatwe zadanie ze względu na czas epidemii i różnego rodzaju ograniczenia, ale robimy wszystko, aby zachować ciągłość i systematykę treningową” – dodaje Dawid Zawrin.

Współpraca to nie tylko szkolenie dzieci i młodzieży, ale również wymiana doświadczeń, organizacja turniejów oraz imprez towarzyszących, podczas których chcemy łączyć całą społeczność piłkarską miasta Zawiercie.

„Na czym będzie polegać nasza współpraca? Otóż ustaliliśmy, że UKS Football Academy Zawiercie prowadzi szkolenie najmłodszych adeptów piłki nożnej aż do wieku wejścia do piłki nożnej siedmioosobowej czyli do 9 roku życia. W wieku orlika zawodnicy trafią do KP Warta Zawiercie, gdzie będą prowadzić dalsze szkolenie i rozwiać swoje umiejętności w juniorskich drużynach. Pokładam duże nadzieje związane z wzajemną współpracą i jestem przekonany, że poziom szkolenia w obu klubach będzie jeszcze wyższy na czym najbardziej skorzystają zawodnicy” – wyjaśnia Michał Niedzielski.

Obecnie zawodnicy obu Klubów zakończyli rozgrywki ligowe. Do końca grudnia w klubach prowadzone będą systematyczne treningi, po których nastąpi przerwa świąteczna. Pierwsze widoczne zmiany organizacyjne nastąpią najwcześniej w styczniu.

czytano: 426 razy

autor: wartazawiercie.pl

data dodania: 2020-12-08 08:25:59

Sponsorzy

Adres

Klub Piłkarski Warta Zawiercie

ul. Moniuszki 10

42-400 Zawiercie

NIP: 6492297746

REGON: 243025256

 

KONTAKT

tel: +48 518 585 645
e-mail: klub@wartazawiercie.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna