Klub Piłkarski Warta Zawiercie

WARTA

Warta Zawiercie

Agata Dyczko w drużynie Warty

Strona główna » Aktualności » Agata Dyczko w drużynie Warty

wielkość tekstu: A | A | A

We wrześniu rusza piłkarska czwarta liga kobiet. Przedstawiamy zawodniczki drużyny KP Warta Zawiercie, które w nadchodzącym sezonie zobaczymy na czwartoligowych boiskach.

AGATA DYCZKO pochodzi z Zawiercia i gdy kapitan Maja Gałecka dodała post zachęcający dziewczyny do gry w piłkę nożną pomyślała: „Nareszcie piłka nożna dla kobiet".

„Od dziecka uwielbiałam grać w piłkę nożną. Na początku próbowałam grać ze starszym bratem i jego kolegami, co z reguły kończyło się podawaniem piłek przeze mnie. Zawsze próbowałam troszkę pokopać ze znajomymi, czasem się udawało, ale dopiero na studiach miałam zajęcia z piłki nożnej, które uwielbiałam. Miałam tam wspaniałych prowadzących. Tak więc jak tylko dowiedziałam się, że jest kilka dziewczyn, które chętnie będą grać bez wahania się zgłosiłam. Później okazało się, że będzie tworzona drużyna i tym bardziej byłam podekscytowana i szczęśliwa. Bez dłuższego zastanowienia podjęłam to wyzwanie i do tej pory nie żałuję. Warta to mój pierwszy klub i tym większy mam do niego szacunek i sentyment” – mówi Agata Dyczko, zawodniczka KP Warta Zawiercie.

„Jeżeli chodzi o numer na koszulce bywało różnie i z reguły stawiałam na 13, gdyż wbrew pozorom mnie przynosi on szczęście. W nadchodzącym sezonie wybrałam już swój numer, którym jest 3, gdyż jest moim ulubionym. To z nim zagrałam swoją pierwszą ligę, podczas której utkwiły mi w pamięci dwa mecze. Pierwszym było spotkanie z LKS Bestwiną, gdyż dla mnie był to pierwszy w życiu mecz rozegrany w lidze jako zawodniczka - niesamowite uczucie. Drugim był mecz, w którym strzeliłam pierwsza bramkę . Grałyśmy wtedy z KS Niepokorni Orzesze na stadionie LKS Źródło Kromołów i udało mi się strzelić pierwszą w historii bramkę dla KP Warty Zawiercie Kobiet ” – dodaje Agata Dyczko. „Jestem typem osoby, która nie może usiedzieć na miejscu, cały czas muszę działać i coś robić. Moją pasją jest sport i aktywne spędzanie czasu. Uwielbiam wszelkie aktywności sportowe: pływanie, biegi, rolki, rower, wycieczki górskie - to jest to co kocham. Dodatkowo dzielę swoje pasje ze swoim trzyletnim synkiem, który na szczęście też lubi być bardzo aktywny. Na co dzień pracuję w biurze i uczę dzieci pływać. Ponadto rozwijam się naukowo - w planach mam kolejne studia” – zapowiada zawodniczka.

czytano: 440 razy

autor: wartazawiercie.pl

data dodania: 2020-09-03 08:31:56

Sponsorzy

Adres

Klub Piłkarski Warta Zawiercie

ul. Moniuszki 10

42-400 Zawiercie

NIP: 6492297746

REGON: 243025256

 

KONTAKT

tel: +48 518 585 645
e-mail: klub@wartazawiercie.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna