Klub Piłkarski Warta Zawiercie

WARTA

Warta Zawiercie

Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani

Strona główna » Aktualności » Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani

wielkość tekstu: A | A | A

Już jutro zawodnicy KP Warta Zawiercie rozegrają pierwszy w nadchodzącym sezonie piłkarskim 2020/2021 mecz ligowy z MKS Śląsk Świętochłowice. O przygotowaniach oraz zaangażowaniu całej społeczności piłkarskiej KP Warta Zawiercie mówi trener pierwszej drużyny Robert Majchrzak.

„Za nami trudny okres przygotowawczy, ponieważ bardzo szybki i intensywny. Dlatego na tym bardziej dziękuję wszystkim zawodnikom za ogromne zaangażowanie i wiele potu wylanego na boisku. To dla nas bardzo ważne, aby po tak długiej przerwie cyklu treningowego spowodowanej pandemią wrócić na boisko w pełnej dyspozycji i jak najlepszej formie. Czy nam się to uda? Czas pokaże. Dzisiaj mogę powiedzieć jedno: zrobiliśmy wszystko, aby dobrze wejść w nowy sezon” – mówi Robert Majchrzak, trener KP Warta Zawiercie.

„Po raz pierwszy zarówno w swojej karierze trenerskiej jak i piłkarskiej spotkałem się z sytuacją, gdy z dnia na dzień odwołane zostały wszystkie mecze, treningi i świat się zatrzymał. To bardzo trudna sytuacja dla każdego sportowca, gdyż burzy ład i porządek nie tylko w grafikach i harmonogramach, ale przede wszystkim w głowie. Psychika sportowca jest ukierunkowana na aktywność, rozwój i podążanie do przodu w obranym kierunku. Gdy z dnia na dzień zabiera się piłkarzowi to co kocha najbardziej czyli możliwość gry na boisku i realizacji sportowych zamierzeń bardzo ciężko zacząć inaczej funkcjonować. Dlatego w czerwcu rozpoczęliśmy drużynowe spotkania od mentalnego przygotowania, po którym zawodnicy zrobili to o czym marzyli przez wiele tygodni: weszli na boisko. Już po pierwszych sparingach widziałem, że zespół wrócił do formy, że widać znaczny progres” – podkreśla Robert Majchrzak.

„Moją rolą było poprowadzenie cyklu szkoleniowego w taki sposób, aby zawodnicy zachowali ciągłość cyklu treningowego i nie odczuli w żaden sposób długiej przerwy. Mam nadzieję, że udało mi się zrealizować zamierzone cele szkoleniowe i po ponad miesięcznym przygotowaniu drużyna jest w pełni gotowa do stawienia czoła pierwszemu przeciwnikowi. Pracując z drużyną starałem się budować relację całego zespołu, przekazać techniki skupienia przed meczem oraz zachowanie koncentracji w czasie 90 minut na boisku. W ubiegłym sezonie zrobiliśmy dobry wynik. Jestem przekonany, że kolejny będzie dla nas jeszcze bardziej udany” – mówi Robert Majchrzak.

„ W sobotę na boisko wyjdzie bardzo dobrze przygotowana „jedenastka”. To jednak będzie trudna liga, gdyż wszystkie drużyny ciężko trenują i z wielkimi ambicjami stają do walki na boisku. My wychodzimy 25 lipca na stadion w Świętochłowicach z optymizmem i wiarą w końcowy sukces” – zaznacza trener Warty.

czytano: 445 razy

autor: wartazawiercie.pl

data dodania: 2020-07-24 20:45:59

Sponsorzy

Adres

Klub Piłkarski Warta Zawiercie

ul. Moniuszki 10

42-400 Zawiercie

NIP: 6492297746

REGON: 243025256

 

KONTAKT

tel: +48 518 585 645
e-mail: klub@wartazawiercie.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna