Warta Zawiercie

Warta zwyciężyła w ostatnim meczu

Strona główna » Aktualności » Warta zwyciężyła w ostatnim meczu

wielkość tekstu: A | A | A

Warta wynikiem 1:0 zakończyła ostatni mecz ligowy, który odbył się na stadionie w Zawierciu 14 listopada o godz. 14:00. Rywalem warciarzy  w ostatniej kolejce była drużyna KS Rozwój Katowice 1:0. Ostatnią bramkę rundy jesiennej i jednocześnie jedyną w tym meczu strzeli dla Warty Neison Pereira.

"Mimo niemałych problemów, nie zawiedliśmy siebie oraz kibiców. Dzisiejszym zwycięstwem spięliśmy klamrą obchody stulecia klubu. Czy wygrał dzisiaj lepszy zespół? Na pewno bardziej konsekwentny i pragmatyczny w swoich poczynaniach. Za to należą się chłopakom ogromne brawa. Byliśmy konsekwentni w działaniach defensywnych oraz cierpliwi w ofensywie. Zobaczyliśmy dzisiaj Wartę grającą trochę inaczej niż zazwyczaj. Cofniętą na własną połowę, grającą defensywnie i starającą się wycisnąć maksa z tego, co uda się stworzyć pod bramką rywala. Byliśmy świadomi z siły Rozwoju w II połowie, stąd nasza konsekwencja w drugich 45 minutach. Dyscyplina taktyczna drużyny została nagrodzona w 80 min., gdy po wymuszonym błędzie rywala, strzelamy zwycięskiego gola. Jestem dumny z zawodników, za realizację przedmeczowych założeń. Dziękuję również kibicom w imieniu swoim, jak i piłkarzy. Liczymy na Was wiosną!" - powiedział Mateusz Mańdok.

WARTA ZAWIERCIE – Rozwój Katowice 1-0 (0-0)
80 min. 1-0 Neison Pereira
Skład: Będkowski – Chmielewski, Italo Santana, Bartusiak, Mąka – Gajecki, Bębenek, Neison Pereira – Adamiecki, Gwóźdź (70.Augustyn), Gurawski(57.Maszczyk)

Kibice Warty w wyjątkowy sposób podziękowali swojemu Klubowi. Klub dziękuje również OSP Kromołów za ochronę bezpieczeństwa zawodników i kibiców.