Warta Zawiercie

Trzy punkty jadą do Zawiercia

Strona główna » Aktualności » Trzy punkty jadą do Zawiercia

wielkość tekstu: A | A | A

W sobotę 18 września pierwsza drużyna Warty rozegrała mecz w siódmej kolejce z drużyną KS Unia Dąbrowa Górnicza. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4, a bramki dla zespołu Warty strzelił Jakub Kulig.

Unia DG – WARTA 1-4 (1-2)
1 min. 1-0
23 min. 1-1 Neison
36 min. 1-2 Kulig
54 min. 1-3 Kulig (asysta Bartusiak)
64 min. 1-4 Kulig (asysta Adamiecki)
Skład: Będkowski-Kamiński, Italo, Klama, Mąka – Bębenek(67.Gajecki), Neison, Bartusiak(82.Augustyn) – Adamiecki(86.Gwóźdź), Gurawski(46.Maszczyk), Kulig

"Z pojedynku „stulatków” wychodzimy zwycięsko. Mieliśmy coś do udowodnienia, przede wszystkim sobie. Mimo tego, że w mecz wchodzimy koszmarnie, i już w pierwszej akcji tracimy gola, reagujemy mega pozytywnie. Nasz plan na to spotkanie było takie, aby grać wysoko i już w zalążku rozbijać ataki Unii. Wspomniana 1 min. jeszcze bardziej nas do tego zmusiła. Przyniosło to efekt w postaci odbiorów i świetnych okazji, jednak nie potrafiliśmy ich wykorzystać, a były naprawdę wyborne. Zamiast tego strzeliliśmy gole po dwóch pięknych uderzeniach. Neisona, bezpośrednio z rzutu rożnego oraz Kuby Kuliga z ponad 20 metrów. W drugiej połowie, jak rasowy bokser, wypunktowaliśmy rywala, który z minuty na minutę coraz bardziej ryzykował. Gdyby celowniki były lepiej nastawione, mogło jeszcze co nieco wpaść. Zwycięstwo z tak dobrą drużyną, jaką bez wątpienia jest Unia bardzo buduje i pokazuje, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. W naszej drużynie nie było dzisiaj słabszego punktu, każdy zagrał na wysokim poziomie i stąd pewna, i moim zdaniem zasłużona wygrana. Na koniec warto zaznaczyć, że średnia wieku dzisiejszej kadry Warty, to 22 lata. Na placu gry zameldowało się dzisiaj 6 młodzieżowców. Trenerowi Klaczy i jego zespołowi, dziękuję za sportową walkę i życzę powodzenia w dalszej części sezonu".

czytano: 158 razy

autor: wartazawiercie.pl

data dodania: 2021-09-20 16:45:00