Warta Zawiercie

Czwarte zwycięstwo Warty

Strona główna » Aktualności » Czwarte zwycięstwo Warty

wielkość tekstu: A | A | A

28 sierpnia pierwsza drużyna Warty wygrała czwarty z rzędu mecz ligowy. Po Unii Kosztowy, Jedności 32 Przyszowice i Przemszy Siewierz w sobotnie przedpołudnie podopieczni Mateusza Mańdoka pokonali zespół Szczakowianką Jaworzno 2:1. Bramki dla Warty strzelili: Jakub Kulig i Szymon Maszczyk.

WARTA ZAWIERCIE – SZCZAKOWIANKA
JAWORZNO 2-1 (1-0) 16 min. 1-0 Kulig (asysta Kamiński) 47 min. 2-0 Maszczyk (asysta Ferreira) 86 min. 2-1 Skład: Rybka – Kamiński, Ferreira, Klama, Mąka – Bartusiak, Pereira, Maszczyk (85.Bębenek) – Adamiecki, Gwóźdź (50.Gajecki), Kulig (75.Zachara)

"Brawa dla drużyny za kolejne zwycięstwo i ten piękny początek sezonu. Musimy jednak wyciągnąć wnioski z ostatnich 10 minut, aby nie dopuszczać do takich końcówek jak dzisiaj. Mamy mecz pod kontrolą, gramy z przewagą jednego zawodnika, stwarzamy sobie świetne okazje do „zamknięcia” tego spotkania, by w 86 minucie stracić gola kontaktowego i niestety „głowy”. Szczakowianka mogła nas skarcić, ale dwie minuty później sytuacje sam na sam wybronił Rybka. W mojej ocenie ta końcówka i tak nie zmaże kolejnego dobrego występu Warty. Gratuluję moim zawodnikom postawy i zaangażowania. Z pokorą pracujemy dalej, aby przynosić radość sobie i naszym, coraz bardziej licznym kibicom" - podsumowuje czwarte z rzędu zwycięstwo Warty selekcjoner Mateusz Mańdok.