Warta Zawiercie

Kolejne 3 punkty dla Warty

Strona główna » Aktualności » Kolejne 3 punkty dla Warty

wielkość tekstu: A | A | A

W środę 25 sierpnia pierwsza drużyna Warty rozegrała mecz 3 kolejki, w którym zmierzyła się na własnym boisku z zespołem LKS Przemsza Siewierz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2. Bramki dla Warty strzelili: Neison Antunes Pereira (2) i Damian Adamiecki.

"W dzisiejszym meczu pokazaliśmy charakter, jaki drzemie w tej drużynie! Ciążyła trochę na zawodnikach ta fatalna passa, która trwała już długie lata w meczach z Przemszą w Zawierciu. Dodatkowo po pierwszej połowie, która moim zdaniem była wyrównana, przegrywaliśmy 0-2, tracąc dwa gole w ciągu praktycznie jednej minuty. Nie będę tutaj wymyślał niestworzonych rzeczy o wstrząsach w szatni podczas przerwy. Skorygowaliśmy nasze ustawienie, które nie do końca się sprawdziło w pierwszych 45 minutach oraz starałem się „otworzyć głowy” zawodnikom, aby uwierzyli, że po naszych korektach ten mecz jest……do wygrania! Ja naprawdę w to wierzyłem i bardzo się cieszę, że te 15 minut przerwy nakręciło nas do takiej gry, jaką zaprezentowaliśmy w drugiej połowie! Chylę czoło przed Drużyną i po takim efekcie końcowym, zapominam o tych przespanych dwóch minutach. Jednak taki obraz już nie może się powtórzyć drugi raz! Teraz szybka regeneracja i w sobotę kolejny atrakcyjny przeciwnik dla kibiców, na których cały czas liczymy" - zapowiada trener Mateusz Mańdok.

Warta Zawiercie – Przemsza Siewierz 3-2 (0-2)
37 min. 0-1
38 min. 0-2
47 min. 1-2 Pereira Neison (asysta Ferreira Italo)
76 min. 2-2 Pereira Neison (asysta Adamiecki)
81 min. 3-2 Adamiecki

Skład: Rybka – Mąka, Ferreira, Sołtysik, Kamiński – Klama, Pereira, Bartusiak (85.M.Gwóźdź) – Maszczyk (70.Gajecki), Adamiecki, Kulig (70.Zachara)

żółte kartki: Sołtysik, Klama, Kamiński

sędziowali: Robert Kowalczyk - Hubert Jary, Błażej Dróżdż