Klub Piłkarski Warta Zawiercie

WARTA

Warta Zawiercie

SEZON zakończony!!!

Strona główna » Aktualności » SEZON zakończony!!!

wielkość tekstu: A | A | A

Na wczorajszym zebraniu baronów wojewódzkich związków piłki nożnej podjęto decyzję o zakończeniu sezonu w ligach amatorskich.

 

We wszystkich rozgrywkach od IV ligi w dół ustalono, że rozgrywki zakończone zostają na podstawie rozegranych spotkań w rundzie jesiennej i drużyny, które zajmowały pierwsze miejsca w swoich ligach awansowały do wyższej klasy rozgrywkowej. Podobnie zostały zakończone ligi drużyn młodzieżowych. 
Tam sytucja z awansami była łatwiejsza, gdyż są one rozgrywane systemem jednorundowym, po którym następuje zakończenie sezonu, a runda wiosenna jest nowym rozdaniem. Jedynym wyjątkiem jest Śląska Liga Juniorów A1, która gra na zasadach jesień-wiosna.

 

Co do awansu z naszej IV ligi pojawia się problem... Każdy Wojewódzki ZPN ma zagwarantowane jedno nowe miejsce w III lidze, a u Nas są dwie grupy, których zwycięzcy rozgrywali między sobą spotkanie barażowe. Takich województw jak nasze są jeszcze 3 w Polsce, tj. dolnośląskie, małopolskie i mazowieckie. Na dzień dzisiejszy ciężko stwierdzić kiedy taki dwumecz zostanie rozegrany i czy do III ligi awansują Szombierki Bytom, czy klub Łukasza Piszczka LKS Goczałkowice Zdrój.
 

W skutek zakończonego wczoraj sezonu poznaliśmy beniaminków IV ligi na sezon 2020/21, wsród których znalazły się następujące drużyny:
grupa I (Bytom-Zabrze): JEDNOŚĆ Przyszowice
grupa II (Częstochowa-Lubliniec): MKS Myszków
grupa III (Racibórz-Rybnik): UNIA Turza Śląska
grupa IV (Katowice-Sosnowiec): SZCZAKOWIANKA Jaworzno
grupa V (Bielsko-Biała-Tychy): ISKRA Pszczyna
grupa VI (Skoczów-Żywiec): ORZEŁ Łękawica

wszystkim beniaminkom gratulujemy awansu!!!.

Warto podkreślić, że na mocy uchwały Wojewódzkich ZPN, w zakończonym sezonie nikt nie spadł do niższej klasy rozgrywkowej, a co za tym idzie w przysłym sezonie ligi zostaną powiększone.

Wielką zagadką pozostaje termin startu kolejnego sezonu, miejmy nadzieję, że w sierpniu rozgrywki wystartują i będą mogli w nich uczestniczyć KIBICE!!!

#tylkoWarta #zostanwdomu

czytano: 540 razy

autor: wartazawiercie.pl

data dodania: 2020-05-08 07:33:25

Sponsorzy

Adres

Klub Piłkarski Warta Zawiercie

ul. Moniuszki 10

42-400 Zawiercie

NIP: 6492297746

REGON: 243025256

 

KONTAKT

tel: +48 518 585 645
e-mail: klub@wartazawiercie.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna